Nejkrásnější dovolená je doma

Přijeďte k nám a poznejte Moravský kras!

Město Boskovice

Boskovice jsou nazývány historickou perlou Moravy. V blízkosti centra, v památkové zóně města Boskovice najdete zříceninu gotického hradu, empírový zámek, židovské ghetto se zachovalou architekturou, židovský hřbitov a historické náměstí s dvěma dominantami renesanční věží radnice a kostel sv. Jakuba.

 

Boskovický zámek - patří k nejkrásnějším empírovým stavbám na Moravě. Tvoří s přilehlými parky i s ostatními stavbami výrazný umělecko architektonický celek.

 

Židovské město - bývalé židovské ghetto patří k nejzachovalejším židovským městům v České republice. Dnes je centrum památkové zóny. Unikátní empírová architektura synagoga mior a nedávno objevená rituální mikve lákají řadu turistů. Židovský hřbitov založený v 16. století patří svou rozlohou k největším v České republice.

 

Zdejší hrad - gotická zřícenina z poloviny 13. století. Svou polohou nabízí široký výhled na Boskovickou brázdu. Technickou zajímavostí je 30m hluboká studna poháněná funkčním šlapacím kolem. V letní sezóne v hradním areálu probíhá bohatý kulturní program.

Fotografie

Máte na nás otázku ohledně ubytování?
nestyďte se

Napište nám

Vyplňte váš e-mail pro odběr novinek

Zde nás najdete

Penzion SURF
Dlouhá 156
Blansko - Klepačov
GPS: 49°20'32.528"N, 16°39'45.964"E
Tel.: +420 602 790 311
PO - PÁ od 8,00 - 17,00 hodin
e-mail: penzion@surf.cz

Penzion SURF Blansko
9,9/10
Penzion SURF Blansko v Blansku hodnocení